Zákaznícka podpora:+421 552601015info@mybraintoys.eu
Mena
EUR
Jazyk
Slovenčina

Hádž a skáč

Kód: 6239
Neohodnotené
€55 €45,83 bez DPH
ks (1 ks)

Detailné informácie

Kvalitné edukačné pomôcky
Kvalitné edukačné pomôcky
a hračky
Možnosť ukážky produktov
Možnosť ukážky produktov
priamo u Vás
Prozákaznický servis
Prozákaznický servis
každý pracovný deň

Podrobný popis

Obsah: 10 očíslovaných krúžkov, 3 hádzacie vaky 

Rozmery: 330 x 350 x 100 mm

Vek: 4+

 

Ako hrať?

Poskok "škôlka"

Každé dieťa dostane hádzací vak. 

1. kolo: hráč sa postaví pred herné pole a preskočí cez všetky krúžky na vrchol a zase späť.

2. kolo: hráč sa postaví pred hraciu plochu. Hádže svoj vak do druhého krúžku a skočí do krúžku s číslom 1. Odtiaľ on/ona skočí priamo do kruhu 3, potom hore na vrchol a späť. Na ceste späť sa vak vždy zdvihne z kruhu pred ním a hráč preskočí zvyšok cesty.

3. kolo: hádzací vak sa teraz hodí do kruhu s najbližším vyšším číslom a postup sa opakuje, až kým hráč nevynechá kruh alebo nestratí rovnováhu a nedopadne mimo kruh. Potom je na rade ďalší hráč. Ktokoľvek dokázal postúpiť najďalej so svojím vakom vyhráva.

 

Slimák

Všetky krúžky sú usporiadané v vzostupnom poradí, aby vytvorili ulitu slimáka. Hráč skočí z zvonku dovnútra a späť od stredu. Na ceste k 10tke, hráč skáče na pravej nohe a v strede prejde na ľavú nohu a opäť poskočí späť. 

Variácia 1:

Kto bez chyby preskočí okolo slimačej ulity, môže naplniť krúžok v slimačej ulite s malým vakom pre seba. Odteraz všetci ostatní hráči to musia tento kruh preskočiť.

Variácia 2:

Hráč, ktorý je na rade, si položí vak na hlavu a pokúsi sa dokončiť slimačiu ulitu bez toho, aby urobil chybu a bez straty vaku.

 

Čarodejnícky tanec

Pre tanec čarodejníc sú krúžky 1-9 usporiadané v ľubovoľnom poradí, aby vytvorili štvorec. Hráč sa snaží preskočiť číslami 1-9 v správnom poradí. Ak pristane s nohou v nesprávnom kruhu, je na rade ďalší hráč. Keď sa hra skončila, krúžky je možné premiestniť a hra sa začína znova.

Variácia 1:

Hra pokračuje rovnakým spôsobom, ako je opísané vyššie, ale čísla sú skákané v opačnom poradí (9-1).

Variácia 2:

Vytvoria sa dva tímy. Tím 1 usporiada krúžky 1-5 pre tím súpera, zatiaľ čo tím 2 robí to isté s krúžkami 6-10. Hráči z každého z tímov sa teraz snažia dokončiť príslušný číselný vzor rýchlejšie ako tím súpera a urobiť tak bez chyby. Ak dôjde k chybe, družstvo začína znova od začiatku. Najrýchlejší tím vyhráva.

 

Koordinačný rebrík

Cvičenia s koordinačným rebríkom podporujú koordináciu, rovnováhu a koncentráciu. V tomto ohľade môžu byť krúžky usporiadané horizontálne alebo vertikálne. Vždy začína noha s číslom 1, po ktorej nasleduje noha s číslo 2. Tento princíp sa potom priebežne dodržiava cez všetky krúžky.

Dodatočná variácia:

Hráč poskakuje po koordinačnom rebríčku len na jednej nohe, pričom strieda ľavú a pravú nohu alebo hráč položí obe chodidlá na zem súčasne a skáče takto.

 

Hádzanie čísel

Krúžky môžu byť usporiadané na zemi v ľubovoľnom poradí a každý hráč dostane hádzací vak. Hráč sa snaží hodiť svoj vak do kruhu s číslom ktoré mu/jej dali ostatní hráči. Ak to urobí úspešne, je mu to povolené zdvihnúť kruh a nechať si ho. Víťazom je hráč s najväčším počtom kruhov.

 

Hádzanie farieb

Kruhy môžu byť usporiadané v ľubovoľnom poradí a každý hráč dostane vak na hádzanie. Príslušná farba vaku určuje, ktorý kruh musí hráč zasiahnuť. Prvý vyhráva hráč, ktorý trafil správny krúžok. 

Ďalšia variácia: Ak hráč hodí svoj vak do kruhu iného hráča, hra je okamžite ukončená a hráč, ktorého kruh bol zasiahnutý, automaticky vyhráva.

 

Hádzanie bodov

Kruh s číslom 10 je umiestnený v strede. Všetky ostatné krúžky sú usporiadané rovnomerne okolo trojuholníka. Každý hráč potom hodí svoj vak a pritom to skúša trafiť kruh s číslom 10, aby získal čo najvyššie skóre. Na konci hráč s najvyšším skóre vyhráva kolo. 

Dodatočná variácia:

Hrá sa niekoľko kôl. Víťazom sa stáva hráč, ktorý ako prvý dosiahne presne 20 bodov. Ak hráč hodí viac ako 20 bodov, začína opäť od 0.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Podľa aktivity a typu
Hmotnosť: 0.875 kg
Materiál: plast
Vek: od 3 - 6 rokov, od 6 rokov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: